Kurumsal

Lovepanya, satıcılar ile doğrudan alıcıları karşılaştıran bir pazaryeri platformudur.

2019 Yılında, Moda, Hediye, Kozmetik, kategorilerinde internet mağazacılığında faaliyete başlayan Lovepanya,
2019 yılı itibariyle  Pazaryeri Alışveriş modeline geçmiştir.
Lovepanya üzerinden dilerseniz ürün satın alabilir, dilerseniz ürün veya ürünlerinizi kolayca satabilirsiniz.

Lovepanya Mağazalarında satılan her ürün 14 gün geri iade garantisi altındadır.

Ürün Satın Almak İçin Ne Yapmalıyım?
Lovepanya Mağazalarında bir ürün satın almak oldukça kolaydır. 
Yapmanız gereken, Sadece üye olarak alışverişe başlamak.

Ürün Satmak İçin Ne Yapmalıyım?
Lovepanya üzerinden bir mağaza açmak ve satışa başlamak için yapmanız gereken tek şey:
Mağaza Açıp ürünlerinizi listelemek.


Ne Tür Ürünler Satın Alabilirim veya Satabilirim?
Moda ürünleri, (Lovepanya Komisyon Oranı: % 0)
Kitap, Müzik, Film, Oyun DVD, (Lovepanya Komisyon Oranı: % 0)
Hediyelik ürünler,(Lovepanya Komisyon Oranı: % 0)
Ev, Yaşam, Ofis ürünleri, (Lovepanya Komisyon Oranı: % 0)
Elektronik ürünler, (Lovepanya Komisyon Oranı: % 0)
Spor, Outdoor Ürünleri, (Lovepanya Komisyon Oranı: % 0)
E-Kitap v.b Dijital indirmeli ürünler, (Lovepanya Komisyon Oranı: % 0)
Anne, Çocuk, Bebek Ürünleri, (Lovepanya Komisyon Oranı: % 0)
Tatil, Eğlence ürünleri, (Lovepanya Komisyon Oranı: % 0)
Süpermarket Ürünleri, (Lovepanya Komisyon Oranı: % 0)

'YASAKLI ÜRÜNLER' 
Lovepanya, Satıcı/Mağaza sahibi iseniz; ve/veya
Lovepanya, Kullanıcısı/Müşterisi iseniz,
ürün satarken veya satın alırken, incelerken bu işlemin mutlaka yasal bir çerçeve içerisinde gerçekleşmesine dikkat etmelisiniz.

Bir ürünü listelerken, satarken, alırken ve ya incelerken dikkat edilmesi gereken önemli kriterler;
Satışı yasaklı ürünler,
Dikkat edilmesi gereken ürünler,
Hukuki ihlali gerçekleştirebilecek ürünler,  
Airbag ve Ekipmanları (Yasaklı Ürün)
Alım-Satımı Devlet İznine Tabi Olan Ürünler (Yasaklı Ürün)
Alkollü İçecekler (Yasaklı Ürün)
Şarap, votka, bira, şampanya da dahil olmak üzere her türlü alkollü içkinin satışı ve herhangi bir şekilde alkollü içkiye ilişkin reklam ve tanıtımın lovepanya üzerinden yapılması yasaktır.
Alkollü içki sektöründe faaliyet gösteren firmaların isimleri, amblemleri veya ürünlerine ilişkin markaları içeren ve/veya bunları çağrıştıracak her türlü ürünün satışı da lovepanya üzerinden yapılması yasaktır.
Ateşli Silahlar ve Bıçaklar (Yasaklı Ürün)
Hangi ad ve amaç altında olursa olsun; havalı, kurusıkı, fişek atan, gerçek mermi veyahut plastik mermi veyahut diğer mermi türlerini atan/çalıştıran, çalışan veya çalışmayan, antika özelliği veya benzer özelliği olan veya olmayan, safari/avcılık malzemesi olan veya olmayan tüm ateşli silahların ve türevlerinin, biber gazı (göz yaşartıcı gaz), elektro şok cihazlarının, her türlü askeri mühimmatın veya diğer kollu kuvvetleri mühimmatı veya donanımının (mermi, el bombası, molotof kokteyli, kara-deniz mayınların v.b.), saldırı, savunma veya benzer bir amaçta kullanılmak üzere özel olarak yapılmış tüm diğer ateşli/ateşsiz silahların ve türevlerinin Lovepanya\'da satışı/teşhiri kesinlikle yasaktır.
*Paintball'da kullanılan ateşsiz boya tabancaların ve benzer su tabancalarının Lovepanya üzerinden satışı serbesttir.
*Boyutu ne olursa olsun her türlü sustalı bıçağın satışı yasaktır. Yanı sıra, şişli baston, kasatura, pala, topuz, topuzlu kamçı, boğma teli veya zinciri, muşta ve oluklu bıçakların satışı da yasaktır.
*Koleksiyon özelliği olan, en az 50 yıl önce üretilmiş kama, hançer, süngü ve kılıçların satışı yapılabilir. Mutfak gereci olarak yemek hazırlamada kullanılan; et, balık, tavuk, ekmek, peynir ve sebze kesme/doğrama/süsleme bıçaklarının satışı yapılabilir. *Eskrim spor dalında kullanılan kılıçların satışı da serbesttir.
·Askeri Teçhizat (Yasaklı)
Her türlü askeri amaçlı savaş silahlarının, mermilerin, Türkiye Cumhuriyeti askeri kurumları tarafından kullanılan veya kullanılmış olan her türlü teçhizatın Lovepanya üzerinden satışı yasaktır.·Canlı Hayvan (Yasaklı)
Yabani ya da evcil hayvanlar her türlü benzer canlının Lovepanya üzerinden satışı yasaktır.
*Tatlı su veya diğer akvaryum balıkları, yosun, mercan gibi akvaryum canlılarının satışı serbesttir.
Çalıntı Mallar, Seri Numarası Çıkarılmış Ürünler (Yasaklı)
Dinleme ve İstihbarat Cihazları (Yasaklı)
Hisse senedi, tahvil, bono, kıymetli kağıt, kripto para,
Tahvil, bono ve faaliyeti devam eden ve/veya borsada işlem gören ve/veya görecek olan şirketlerin veya kuruluşların hisse senetleri Lovepanya üzerinden tanıtılamaz/satışa çıkarılamaz, takas edilemez.
Her ne amaç ve ad altında olursa olsun, kripto para madenciliği faliyeti/tanıtımı/satışı (bitcoin v.b) lovepanya üzerinden gerçekleştirelemez.
* Yalnızca; Koleksiyon özelliğine sahip kıymetli kâğıt, geçerliliğini yitirmiş eski hisse senedi ve tahviller Lovepanya üzerinden listelenip, satılabilir.
·İnsan organları ve diğer canlı organları Lovepanya üzerinden insan, insan organları ve vücut parçaları satmak yasaktır. (Örnek:organlar, kan, kemik, sperm sayılabilir)Aynı şekilde diğer canlıların (hayvan) organ ve vücut parçalarını Lovepanya üzerinden satmak yasaktır
*Saç, peruk, postişi satışı serbesttir.
Kaçak ve İthalatı Yasak Ürünler (Yasaklı)
Kopya ve bandrolsüz ürünler
T.C Yasaları çerçevesinde ‘’Telif hakkı kapsamında olan’’, izinsiz olarak çoğaltılan her türlü Divx, MP3, AVI, MPG, MPEG, WMP formatlarındaki ürünlerin satışı yasaktır. DVD veya VCD formatında satılan ürünlerin orijinal kayıt olmaları gerekmektedir. Lovepanya üzerinden satışa sunulan yerli veya yabancı müzik CD veya kasetleri de orijinal kayıt olmalı şarttır.Yanısıra; FSEK ve ilgili mevzuat uyarınca musiki ve sinema eserlerinin, bilgisayar oyunlarının çoğaltılmış nüshaları ile süreli olmayan yayınlara ticari dolaşıma girmeden önce T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı\'ndan alınacak bandrollerin yapıştırılması zorunlu olup bandrol alınması gereken eser, icra ve yapımların tespit edildiği kaset, CD, VCD ve DVD gibi taşıyıcı materyaller ile süreli olmayan yayınları; bandrol almaksızın dağıtan, satan veya her ne suretle olursa olsun başkalarının istifadesine sunanlar hakkında kanuni yaptırımlar uygulanmaktadır. Bu bakımdan bakanlıkça verilmiş bandrol taşımayan kaset, DVD, VCD, CD gibi taşıyıcı materyaller ile süreli olmayan yayınların ve benzeri ürünlerin satışı yasaktır.Telif hakları hakkında genel açıklama
Kültür ve Tabiat Varlıkları (Yasaklı Ürün)
2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıkları Kanunu kapsamında; "Millî tarihimizdeki önemleri sebebiyle, Millî Mücadele ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna ait tarihî değer taşıyan belge ve eşyalar, Mustafa Kemal Atatürk\'e ait zatî eşya, evrak, kitap, yazı ve benzeri taşınırlar\" korunması gerekli taşınır kültür ve tabiat varlıkları olarak nitelendirilmektedir.
Öncelikle; bu kanun kapsamında yukarıda ifade edilen taşınır kültür ve tabiat varlıklarının korunmasının gerekli olup olmadığının tespiti açısından \"Korunması Gerekli Taşınır Kültür Ve Tabiat Varlıklarının Tasnifi, Tescili Ve Müzelere Alınmaları Hakkında Yönetmelikteki\" düzenlemeler doğrultusunda tasnif ve tescile tabi tutulur. Tasnif ve tescil dışı bırakılan ve müzelere alınması gerekli görülmeyen eserler ise sahiplerine bir belge ile iade edilir. Bu sebeple tasnif ve tescile ilişkin belgesi olmayan tüm ilgili ve benzer eserlerin Lovepanya üzerinden satışı yasaktır. 2933 Madalya ve Nişanlar Kanunu gereği; Devlet Şeref Madalyası; Devlet Övünç Madalyası; Devlet Üstün Hizmet Madalyası; Devlet Savaş Madalyası ve Devlet Nişanı; Cumhuriyet Nişanı; Liyakat Nişanıları\'nın da Lovepanya üzerinden satışı yasaktır.
Maymuncuk ve Kilit Açıcılar, Çilingir Malzemeleri, Kırıcılar, Şifre Çözücüler. (Yasaklı Ürün)
Promosyon Ürünleri (Yasaklı Ürün)
Kişi, şirket, vakıf, organizasyon ve kurumların, kendi isimleriyle/markalarıyla bastırdığı, imal ettiği, hediye veya promosyon amaçlı olarak ücretsiz dağıttığı ürünlerin/materyallerin Lovepanya üzerinden satışı yasaktır.
Pornografik İçerikli Malzemeler (Yasaklı Ürün)
Radar Dedektörleri (Yasaklı Ürün)
Polis radarlarını tespit eden, çalışan veya çalışmayan her türlü radar detektörünün Lovepanya üzerinden satışı yasaktır.
Reçete ilaçlar, lensler, endikasyon bilgisi içeren ürünler
Reçete ile satılan her türlü ilacın Lovepanya üzerinden satışı yasaktır. Doktor reçetesi ile alınabilen numaralı gözlük (antika veya koleksiyon özelliği bulunan gözlükler hariç), işitme cihazları ve reçeteli veya reçetesiz ilaç yapımında kullanılan maddelerin satışı yasaktır. Ayrıca evcil hayvanlara reçete ile verilen ilaçların da satışı da yasak kapsamındadır.
5193 sayılı Optisyenlik Hakkındaki Kanun gereği; numaralı gözlük camı, gözlük çerçevesi satmak, gözlük montajı ve her türlü lensi satma yetkisinin optisyenlik mesleğini icra eden optisyenlere verilmiş olması ve satışın en yüksek sağlık idaresinden alınan ruhsat çerçevesinde optisyenlik müessesesi adı altında gerçekleşmesinin zorunlu olması sebebiyle Lovepanya üzerinden her türlü lens, numaralı gözlük camı ve gözlük çerçevesi satışı yasaktır.
\r\n Ürünlere ilişkin reklam ve ilanlarda, kullanıcıları yanıltıcı, yanlış, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi ve özellikle hastalık olarak kabul edilen ve tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği yada tedavisine yardımcı olduğu, hastalıkları iyileştirdiği ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklindeki beyanlara yer verilmesi yasaktır.
Resmi Kıyafetler ve Üniformalar (Yasaklı Ürünler)<
Her türlü resmi kıyafet, polis, zabıta, asker, pilot, hava yolu ve bunun gibi, bir rütbe veya kamu görevinin veya mesleğin resmi kullanımına tahsis edilmiş üniformaların, elbiselerin, kıyafet ve aksesuarların Lovepanya üzerinden satışı yasaktır.
Riskli İşlemler
Sahte veya Replika ürünler (Yasaklı Ürün)
Şans Oyunları Biletleri  (Yasaklı Ürün)
Telsiz ve Komünikasyon Cihazları (Yasaklı Ürün)
Toplu Elektronik Posta Adresi Listeleri / Datalar (Yasaklı Ürün)
TV Dekoderleri ve Şifreli Yayın Çözücüler (Yasaklı Ürün)
Tütün Mamulleri & Elektronik Sigaralar (Yasaklı Ürün)
Sigara, puro ve benzer ürünler, tütün ve tütün mamulleri ile nikotin içeren elektronik sigara ve elektronik sigara kartuşlarının Lovepanya üzerinden satışı yasaktır.
*Pipo ve pipo kullanımına yönelik gereçler (pipo tütünü hariç) Lovepanya üzerinden satılabilir.
Uyuşturucu Madde ve Kullanımını Sağlayan/Özendiren Araç ve Ürünler (Yasaklı Ürün)
Ürün Kapsamı/Tanımı Olmayan, Vasıfsız Listelemeler (Yasaklı Ürün)
Yanıcı ve Patlayıcı Maddeler, Kimyasallar, Zehirler, İlaçlar (Yasaklı Ürünler)
Yasaklı Yayınlar (Yasak Ürün)
Veteriner Tıbbi Ürünler (Yasaklı Ürün)
Elektronik Kaykay (Yasaklı Ürün)
Provakasyon Ürünleri (Yasaklı Ürün)
 
Dikkat edilmesi gereken ürünler
Etkinlik biletleri
Spor Müsabakalarında Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun\'un 14. Maddesinde de belirtildiği gibi spor müsabakalarının yapıldığı alanlar çerçevesinde bilet satışı için ayrılmış yerler ile ilgili federasyon veya kulüp tarafından uygun görülen yerler ve görevliler dışında bilet satışı yapılamaz. Bu nedenleLovepanya üzerinden spor müsabaka biletlerinin satışı kesinlikle yasaktır. Ancak diğer etkinlik ve organizasyon biletlerinin satışı aşağıdaki şartlar sağlandığında mümkündür:
Ürün resminde bilet fiyatının, etkinlik yerinin, tarihinin, saatinin net olarak görülebilmesi ve biletin alıcıya en geç hangi tarihe kadar ulaştırılacağının bilgisinin verilmesi.
Ürün başlangıç ya da Hemen Al fiyatının, biletin üzerinde yazan satış fiyatından yüksek olmaması.
Kullanılmış Giyim Eşyası
Kullanılmış Kozmetik Ürünler
Kullanılmış Tıbbi Cihazlar
Yiyecek Maddeleri
Hijyen standartlarına uygun olmayan, ambalaj üzerinde üretim ve son tüketim tarihi ile üreticisinin bilgileri bulunmayan her türlü yiyecek/içecek, besin takviyesi, vitamin ve ağız yolu ile alınan diğer ürünlerin Lovepanya üzerinden satışı yasaktır.
Organik Tarım Ürünleri
Organik Tarım ürünleri satışı gerçekleştirebilmek için Bakanlık veya Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlarca faaliyetin kontrol edilmiş ve sertifikalandırma işlemlerinin yapılmış olması gerekmektedir.
Kontrol ve sertifikasyon kuruluşu veya sertifikasyon kuruluşu tarafından sertifikalandırılmamış ürünler, "organik ürün" adı altında satılamaz.
Vitamin ve Besin Takviyeleri
Vitamin / Besin Takviyesi kategorisinde yer alan ürünlerin açıklamalarında, endikasyon belirten ifadeler kullanılmaması gerekmektedir. Aynı zamanda söz konusu ürün açıklamalarında, ürüne ait son kullanma tarihinin belirtilmiş olması gerekmektedir.
Çocuk Kategorilerinde (özellikle Çocuk İç Giyim kategorisi için) yayınlanmakta olan ürün görsellerinin, 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu\'nun 103. Maddesi ile 226. Maddesine ve aynı şekilde Türkiye\'nin de 09.12.1994 tarihinde onaylanarak taraf olduğu Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi\'ne aykırılık teşkil etmemesi gerekmektedir.
Hukuki İhlal Gerçekleştirebilecek Ürünler
Kontratlar
Telif hakkına sahip ürünler
Yüz fotoğrafı, isimler ve imzalar
Oyunlar (5 yıldan eski olmayan lisanssız oyunlar)
Yazılımlar (Lisanssız yazılımlar)
Tescilli marka olan ürünler
Yurt dışından kargo yoluyla gelen ürün
Ürünlerin yurt dışından kargo yoluyla doğrudan alıcıya teslimi suretiyle satış yapılması yasaktır.

Rapor et! Ürünü Bildir!
Daha güvenli listeleme ve alışveriş için, lütfen şüphe duyduğunuz her ürünü bize rapor edin.
Tüm raporlarınızla mutlaka hassasiyetle ilgileneceğiz